חקירות פליליות הפן האישי

חקירות פליליות

המשפט הפלילי עוסק בהסדרת חיי החברה באמצעות הגדרות התנהגויות כלא חוקיות , אדם העובר על הכללים האלה יואשם בעבירה פלילית. אנו האזרחים מוצאים עצמנו מתמודדים עם מערכת המשפט ועם מערכת החוקרת אשר אמונה על חקר האמת ומציאת הראיות .

לא פעם קורה שאנשים עושים שימוש ציני בחוק בכדי לסגור חשבונות ואו מטעמי נקמנות. הנטייה של רשויות החוק היא להאמין לקורבן שנפגע וטוב שכך כי על פי רוב יש בסיס לתלונה ,אך ישנם מקרים לא מבוטלים של תלונות שווא  כמו לדוגמא: ג. אשר פנה למשרדינו לאחר שהואשם בעבירות מין ממי שהכיר דרך הרשת החברתית ובניהם התפתח רומן אשר הגיע לסיומו לאחר תקופת מה , האישה הגישה כנגדו תלונה בגין עבירות מין  לאחר התערבות מצד משרדינו  אספנו ראיות ומצאנו כי לא היו דברים מעולם נציין כי רשויות החוק  לא עשתה דיי בכדי להגיע לחקר האמת .

התחום הפלילי בישראל עדיין סגור ולא נותן לנאשם את הזכות להתגונן או להוכיח את חפותו בשל העבודה כי רשויות החוק ,המשטרה יש בידיה את הסמכות בלעדית לאיסוף ראיות ,לרוב הנאשם וצוות ההגנה שלו צריכים לזכות באמפטיה מצד בתי המשפט ולסמוך על רשויות החוק כי יבצעו את עבודתן נאמנה אדם אשר הסתבך בפלילים וחושד כי הופלל ע»י המתלונן מומלץ להתחיל ולאסוף ראיות ללא דיחוי אסיפת ראיות מהשלב המוקדם של החקירה יכולה להיות קריטית להמשך החקירה ואפילו למשפט.

אנו ממליצים לפני שמקבלים החלטות משמעותיות לדעת מהן האישומים ומה הראיות שיש ברשויות החוק ולפי זה לדעת איזה ראיות יש להשיג על מנת להוכיח חפות. ש. בעל חברה מצליחה נשוי אשר ניהל רומן עם אחת העובדת שלו נקלע לסחטנות מצד העובדת ושילם לה פעמיים די סחיטה, פנה למשרדינו ובאמצעות חקירה סמויה השגנו ראיות כי העובדת אכן סוחטת אותו .העובדת הגישה תלונה במשטרה בגלל שלא קיבלה את מבוקשה הלקוח שלנו מסר את גריסתו עם הראיות שאספנו עבורו ושוחרר במיידי ,הלקוח שלנו חסך בזמן ,הוצאות מרובות ועוגמת נפש.

יש לשים לב שאיסוף הראיות מבצע משרד חקירות /חוקר פרטי בעל תעודה מטעם משרד המשפטים בקשו לראות רישיון בתוקף.