סמים בקרב בני נוער

לא תמיד צריך להמתין ולקבל הוכחות חותכות כי אכן הדברים אינם מתנהלים כשורה לעיתים רצוי ואף כדאי להקדים תרופה למכה ובכך למנוע השתלשלויות של מצבים קשים, מביכים ולא רצויים.
כולנו יודעים כי בני הנוער, הילדים שלנו חשופים היום יותר מתמיד לתת תרבות שתיית אלכוהול וצריכת סמים «קלים» במקרה הטוב, הנגע פשט על כלל המדינה ומרבית ההורים אינם יודעים הלכה למעשה כי התופעה הזו הגיעה גם אליהם הביתה או שבוחרים «לא לדעת».
לאחרונה משרדינו היה מעורב יחד עם משרד נוסף בחקירה  מקיפה בנוגע ל»תרבות הבילוי של בני הנוער», בעיר מסוימת בארץ וועד ההורים החליט כי עליו לקבל תמונה כוללת אשר תתרגם עבורו את המציאות שבה חיים בני הנוער בעיר, מה הם עושים בשעות הפנאי ?היכן הם מתקבצים? איך נראה ערב שישי טיפוסי בקרב בני הנוער?, לשם כך נכנסנו אנו לתמונה ובמשך תקופה ארוכה יחסית ערכנו מעקבים צמודים וסמויים בכמה מוקדים עיקריים בעיר אשר שם נצפתה פעילות ערה בערבי שישי עד השעות הקטנות של הלילה, במהלך החקירה ראינו כי בני הנוער נוהגים להתחיל את הבילוי באזורי הפארקים ובחזקת החשכה הם יושבים. לאחר התייעצות ובדיקת הממצאים מתחילת החקירה החלטנו כי עלינו להכניס גורם נוסף אשר ישפוך יותר אור על החקירה, הושתל בקרבם סוכן סמוי בעל חזות נערית אשר הצליח לחדור לתוך אחת החבורות ובכך למעשה הצלחנו לראות כי הם  מרבים לשתות משקאות אלכוהוליים וחלקם אף משתמשים בסמים, לאחר פרק זמן מסוים כאשר הם כבר רווים מאלכוהול וסמים מדברים בקולי קולות משתוללים פורקים כל עול ואינם מודעים ממש למעשיהם הם נצפו פוגעים ברכוש ציבורי וברכוש פרטי מתנהגים באלימות כלפי העוברים והשבים ובינם לבין עצמם.
בתום החקירה זימנו את וועד ההורים לשיחת סיכום וחשיפת הממצאים וועד ההורים החליט כי עליו לשתף את הורי הילדים אשר נצפו במעקבים, הורי הילדים הגיעו לפגישה במשרדינו שם הוצגו בפניהם הסרטים, כאן המקום לשוב ולציין כי מדובר בקטינים על פי רוב נורמטיביים, ההורים צפו בראיות שנאספו אודות ילדיהם הביעו תדהמה מוחלטת וראו את צורת ההתנהגות של ילדיהם בחומרה רבה, הוסכם על הצדדים כי לא תעשה התערבות חיצונית ובמקום זאת יוכנסו הילדים במיידי לתוכנית שיקום אשר תאפשר להם לחזור למסלול חיים נורמאלי ותקין.