חוקר פרטי — לא רק לבגידות

עוד עיסוקים של חוקרים פרטיים
לא פעם אירע שחקירות משטרה הופסקו מסיבה מוכרת – «חוסר עניין לציבור». אבל לעיתים אירוע שהציבור איננו מוצא בו עניין לכאורה, מעניין מאד את אחד מהמעורבים. המדובר למשל במקרי תקיפה שלא הסתיימו בפציעות, ולפיכך לא מצאה המשטרה לנכון למצוא את האשמים ולהעמידם לדין. הצד הנפגע ממשיך להיות קורבן לתקיפות, עד שלעיתים קרובות הוא שוכר חוקר פרטי לתעד אותן ולהביא לידי המשטרה תיק סגור, מה שמקל על העמדת האשמים לדין.

סוג אחר של מקרים שחוקרים פרטיים עשויים לטפל בהם הוא היעלמות של ילדים. אף שהנושא איננו בראש הכותרות הרי שעשרות ילדים בורחים מהבית ונעלמים. חוקר פרטי בעל ניסיון יחקור ויבדוק, יתשאל את בני המשפחה, החברים הקרובים וכל מי שעשוי לסייע. חשיפת המניעים והתוודעות לצורת החשיבה של הילד שנעלם תביא במרבית המקרים למציאתו, ורק חוקר פרטי מנוסה מסוגל להביא לתוצאה הרצויה.

החוקר הפרטי והעובד החשוד
לא מעט פעמים קורה שבעל עסק חושד באחד העובדים שלו, ובלא מעט מקרים מדובר בעובדים מכובדים וותיקים. הגשת תלונה ופתיחת חקירה משטרתית לא תמיד באים בחשבון, כיון שמנהלי העסק רוצים להימנע מפרסום החקירה במקרה שיוכח ששגו, ומן הסתם הם אכן מקווים ששגו. חוקר פרטי יכול לבצע את החקירה בצורה דיסקרטית ואמינה ולהוכיח את אשמתו או חפותו של העובד. גם אם תוכח אשמתו הרי שבפני ההנהלה תיפתח האפשרות לפטר את העובד ללא זעזועים, לטובת כל הצדדים. במקרה של חפות ייסגר העניין מייד.

אלו רק מקצת מסוגי החקירה אשר חוקר פרטי יכול לנהל. נושא הבגידות הוא לכל היותר משני, ובדרך כלל אפילו זניח.