כיצד בוחרים חוקר פרטי

כיצד בוחרים חוקר פרטי

לא אחת קורה שאנשים מוצאים את עצמם בלא הכנה מוקדמת בפני מצב שבו הם זקוקים לשירותיו של חוקר פרטי מהימן ואיכותי. אבל בחירת החוקר הפרטי איננה קלה. חיפוש קצר יעלה תוצאות רבות מאוד. איך בכל זאת ניתן לבצע בחירה נכונה?

שיטה ראשונה – איסוף מידע
מדינת ישראל היא מדינה קטנה והכול בה גלוי למדי. על כן בצעו מחקר קצר ובדקו מהן האפשרויות הקיימות בשוק. בגדול ישנן שתי אופציות מועדפות לבחירת חוקר פרטי. האחת היא בחירה באיש משטרה לשעבר שהפך להיות חוקר פרטי. משטרת ישראל ידועה באיכות הגבוהה של החוקרים שלה, מה שהופך אותם, כמובן, לחוקרים פרטיים מצוינים. האפשרות השנייה היא לפנות אל אחת מחברות החקירות הותיקות והמוכרות בענף. חברות אלה חזקה עליהן שעשו עבודות טובות, אחרת לא היו שורדות.

שיטה שנייה – המלצות
מה לעשות, והמלצות של אנשים או מכרים הם תמיד שיטה בדוקה למציאת בעל מקצוע טוב ומהימן, ובכלל זה חוקר פרטי איכותי. הבעיה היא, שבמרבית המקרים שום קרוב משפחה, חבר או מכר לא שכר מעולם חוקר פרטי ולפיכך במרבית המקרים קשה ליישם אותה. מה גם שלעיתים מדובר בנושא שהשתיקה יפה לו ומלכתחילה לא מעוניינים לערב מכרים. יחד עם זאת במקרים שאכן ניתן לבקש עזרת חברים, יש ערך רב לניסיון שהם צברו. לבעלי עסקים המעוניינים לשכור חוקר פרטי על מנת לבסס או להפריך חשדות כנגד עובד או נותן שירות שהם חושדים בו קל הרבה יותר. הם יכולים להתייעץ עם עמיתים לעסקים ולקבל המלצות טובות.

שיטה שלישית – התרשמות אישית
אחד הדברים החשובים בבחירת חוקר פרטי היא הכימיה הנוצרת בין הלקוח לחוקר המייצג את האינטרסים שלו. כימיה כזו יכולה להיווצר בפגישת היכרות אישית, שעבורה אין החוקרים גובים, בדרך כלל, תשלום. בפגישה הזו ניתן לעמוד על מידת הרצינות ואפילו על הרמה המקצועית של החוקר. חלק גדול מהחוקרים הפרטיים הם, כאמור, אנשי משטרה בעברם והם מנוסים, בעלי תושייה והחשוב ביותר – בעלי קשרים אישיים בכל מיני מקומות שעשויים להועיל לחקירה.

בסיכומו של עניין, התשובה לשאלה כיצד בוחרים חוקר פרטי מתמצה בשילוב של שלושת השיטות בתוספת יחסי האמון שנוצרים בין החוקר ללקוח.