חקירה כלכלית

חקירה כלכליתלפני שהנך סוגר עסקה עם קונה או מוכר או הנך לקראת ביצוע התקשרות עם לקוח או ספק לטווח ארוך בדוק את הנקודות הבאות:1: האם את/ה יודע/ת את מצבו הפיננסי של הספק , לקוח הקונה או המוכר ומה צפוי ממנו בעתיד הקרוב?
2: האם ביצעת בדיקה שמאפשרת הערכת סיכון עתידי הנובע מכך?
3: האם בדקת שמחיר העסקה לוקח בחשבון את כל הסיכונים הפיננסים לרבות סיכוני אשראי וסיכוני הישרדות?

 

 

 אנחנו נבצע בדיקות מקיפות עבורך בשיתוף פעולה עם כלכלנים בכירים של חברות ייעוץ כלכלי ופיננסי מובילות

נסה והיווכח , כיצד יש ביכולתך להפחית את הסיכון שבעשיית עסקאות עם וודאות שאינה ברורה

 משרדינו יכול לתת מענה לכך, צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

חקירה כלכלית טומנת בחובה איתור רכוש של אדם או חברה מסוימת למטרת הקצאת אשראי, גביית חובות, מניעת הונאות ברכוש, עיקול ואימות מידע לגבי רכוש ועוד.

החקירות הללו נעשות על ידי משרד חקירות מורשה . חקירות כלכליות מסייעות לאדם לבדוק איתנות פיננסית בחברה או חשד של גניבה בחברה. החקירות קבילות בבית משפט, ויכולות לשמש כראיה.

ישנם כמה סוגים של חקירות כלכליות: חקירה כלכלית בתחום הזוגיות בה אחד בני הזוג פונה למשרד החקירות על מנת לקבל מידע אודות הרכוש של בן הזוג השני, חקירה לשם «הרמת מסך» בה משרד החקירות מוכיח שאכן החייב סגר את חברתו בשל חובות רבים, אך מסתבר שהוא פתח חברה אחרת במקומה הממשיכה להתנהל באותו תחום פעילות. החקירות מנתחות עושק כספי מניצולי שואה ע»י בנקים, עורכי דין וגופים שונים.

במהלך חקירה כלכלית משרד החקירות מאתר ומשיג מידע עבור הלקוח כגון איתור תיקים משפטיים, מידע אודות חשבונות וסניפי בנק, כלי רכב הנמצאים בבעלות המושא או בבעלות אנשים המעורבים בחקירה, נדל»ן בבעלות המושא או נדל»ן המשוייך לנחקר, אינפורמציה על מקומות העבודה של הנחקר ולקוחות העובדים עימו, מידע אישי אודות הנחקר (כולל קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים וביטוחי חיים)  איתור מקורות הכנסה נוספים הכוללים גם הכנסות מחו»ל. ישנם משרדי חקירות המבצעים חקירות בעלות אופן כלכלי עבור לקוחות ישראלים בחו»ל. כיוון שקיימות חקירות כלכליות מסוגים שונים, כל חקירה כזאת מתבצעת בהתאמה אישית ללקוח ולעיתים מלווה בייעוץ אישי ראשוני, יחד עם דרכי הפעולה שייעשו בעתיד.

חקירות כלכליותמטרתה העיקרית והחשובה ביותר של החקירה הכלכלית היא כאמור מניעת הונאה או פגיעה כלכלית ברכוש עסק או אדם, כך שאותה חקירה יכולה לאמוד את הסיכונים האפשריים ולחסוך מכם משאבים רבים. במידה והשותף העסקי שלכם (או אפילו בן-הזוג) טוען שאין ביכולתו לשלם, החקירה תוכל לאמוד את מצבו הכלכלי והאישי ותיתן לכם תמונה ברורה אודות מצבו הפיננסי. מומלץ לפנות לייעוץ במשרד חקירות בטרם נפגעים מן המצב החמור. באמצעות פניה למשרד החקירות, ניתן לנסות לאתר את מה שנלקח ובמקרים ספציפיים להשיב לאדם את מה שבבעלותו. החקירה תסייע בידיכם לאשש או להפריך את חששותיכם, הראיה תהיה קבילה בבית המשפט.

כאשר אתם בוחרים משרד חקירות , עליכם לוודא כי משרד זה מורשה לעסוק בחקירות. בישראל החוקרים אמורים לשאת רישיון מטעם משרד המשפטים . מלבד זאת, חשוב לוודא שאכן המשרד בעל ניסיון וותק בתחומו.