חקירות אישות

 

חקירות אישות

 

 

חקירות אישות אלו הן חקירות חשד או לחוסר נאמנות ובגידה של אחד מבני הזוג, או שלילת החשד והפרכתו.
את החשדות לאי נאמנות על רקע רומנטי ניתן לברר באמצעות מעקב סמוי, אותו עורכים עוקבים סמויים בשיטת חקירה מתוחכמת בהתאם לנסיבות. הפעולות נעשות בדיסקרטיות, ולפי החוק להגנת הפרטיות. ישנה אפשרות לבצע פעולות חקירה נוספות לשם הגשת תביעה לגירושין.

 

אחת התופעות הנפוצות ביותר כיום היא גירושין בין בני זוג. התופעה רווחת בארץ ובעולם כולו, ולצערנו מדובר בתופעה לא כל כך נעימה. ישנם גירושים הנעשים בהסכמה הדדית ובאווירה טובה, אך ברוב המקרים מדובר על גירושים המלווים בהמון חיכוכים, שקרים, האשמות, הסתרת מידע וכד’. הן החלק הכספי והן החלק הרומנטי מהווים את מרכז העניין, ובדיוק לשם כך יש להתכונן לבאות על ידי חקירת אישות. במידה וישנו חשד שאחד מן הצדדים בוגד, אפשר לפנות לחוקר פרטי שיבצע מעקבים ויתעד את הממצאים באופן שיהיו קבילים בבתי המשפט ויפלילו את הצד הבוגד.

מעמדו המשפטי של הגבר הבוגד עומד על כך שלפי הדין העברי, הוא אינו מפסיד דבר. עם זאת, חשוב להוכיח את בגידת הבעל על ידי חקירת אמת, ובאם נתקבלו ראיות לבגידת הבעל, תוכלו להשתמש בבגידה ככלי אסטרטגי שיקל על הליך הגירושין ויהפוך אותו למהיר יותר מן המצופה. לעומת זאת, מעמדה המשפטי של האישה הבוגדת עומדת על כך שהיא נחשבת כמורדת בבעלה ע»פ ההלכה העברית. במקרה של גירושין, האישה הבוגדת מפסידה את זכותה לקבל מזונות מן הבעל, כך שישנה חשיבות רבה לממצאי הראיות בבגידתה. חוקר פרטי יוכל לסייע ולגלות את הממצאים הללו, שישמשו כקבילים בבית המשפט במידה והחשד מוצדק.

חקירות אישותמשרד החקירות מונה תחומי פעילות רבים במטרה לסייע לכם לגלות ולאמת כמה שיותר מידע אודות פעילותו הרומנטית ו/או כלכלית של בן הזוג שלכם כגון בדיקות פוליגרף במידה ונגרמה הונאה או נתגלו שקרים למיניהם, מעקבים ותצפיות המתבצעות ע»י חוקר פרטי ונחשבות לחלק חשוב מתיקי החקירה (יש לציין שהמעקבים הללו דורשים השקעת משאבים מצד הלקוח, והשקעת זמן מצד החוקר), האזנה (גילוי והסתרה) האזנת סתר שתתבצע לפי הצורך בחקירת האישות ואף חקירות בינלאומיות בהן חוקרים נציגים ובכירים מחו»ל שישמחו לספק את מבוקשכם בכל סוג של חקירה, בכולל חקירה אישית (במידה ובן הזוג שוהה/היה בחו»ל ועוד).

מכיוון שחקירת האישות נעשית ע»י חוקרים פרטיים, יש לוודא שהחוקר בעל רישיון מטעם משרד המשפטים או משטרת ישראל (חוקר פרטי לרוב הוא ממשטרת ישראל). לפי חוק חוקרים פרטיים, כל מי שעוסק בתחום החקירות מחויב ברישוי בהתאם לחוק. לאדם העוסק בתחום החקירות נאסר להתחזות לשליח של אדם פלוני, אין באפשרותו למסור מידע שלא באישור הלקוח, אסור לו להתחזות לעובד ציבור או לבעל מקצוע בו נדרש רישיון לפי החוק וכמובן הוא חייב למסור מידע אמין ללקוחותיו.

חקירה נוספת הקשורה מעט לנושא היא חקירה לאחר גירושין: קיימים מקרים שבהם אחד מבני הזוג חורג מהסכם הגירושים ואינו נוהג לפיו. לפיכך יש את הצורך לבצע  חקירה שתאסוף ראיות ותוכיח את רמת ההכנסה של בן הזוג במקרה של אי תשלום מזונות, ואף חקירות סמויות שבאות במטרה לגלות כיצד נוהג בן הזוג בילדים המשותפים כאשר הם הנמצאים במשמרתו. במקרים קיצוניים עורכים מעצר בגין אי תשלום מזונות או כל סיבה אחרת, כך שמשרד החקירות מבצע חקירה ולאחר שהוא מערב את רשויות אכיפת החוק, הוא למעצרו של אחד מבני הזוג.