מודיעין עסקי

מודיעין עסקיחלק מפעילות עיסקית ענפה הינה שיתוף פעולה עם חברות מתחרות. באמצעות שיתוף הפעולה ניתן להכין תוכנית, שתקדם את האינטרסים הכלכליים של שני הצדדים במקביל.
כולם מרוצים, שמחים ונהנים. אך לפני המהלך הזה, חשוב לא פחות להכיר את המתחרה שלך מן המסד ועד הטפחות, משמע האם הוא אמין או שמדובר בחברה קקיונית. שיתוף פעולה עם חברה לא אמינה עלול לגרום לנזק כלכלי עבורכם, למעילה בכספים ואף לפשיטת רגל.

 במידה ואתם מעוניינים לרכוש מידע עסקי אודות העסק המתחרה למטרת בדיקת מהימנות, תחום המודיעין העסקי במשרדנו יעמוד לרשותכם. בזכות המודיעין העסקי תכירו את הזירה העסקית הרלוונטית לכם, תזכו למידע מקדים אודות מבצעי מכירות וקמפיינים שונים של מוצרים מתחרים ועוד.

המודיעין העסקי מטפל במידע המובא אליו כך שבמידה והגיעה אליו ידיעה ממקור כלשהו, המודיעין בודק תחילה אם ישנה מהימנות מצד מקור הידיעה (אם המקור פנה לשם נקמה או לשם טובה הנאה אחרת), מהיכן התקבלה הידיעה  (עדות שמיעה או ישירה, אירוע חברתי, עיין במסמך מקורי וכדומה), מתי הובאה לראשונה הידיעה למקור ולאחר כמה זמן הוא העביר אותה , או שאולי מדובר במידע כוזב או מטעה, שאותו גורם סיפק במטרה להסב נזק לארגון. המודיעין בודק שלא מדובר בהוצאת דיבה ולשון הרע .

בשלב הבא המודיעין העסקי חושף אם קיים במערכת הארגון מידע נוסף הרומז על מהלך מתוכנן, ומאפשר לכם לקבל ידיעה מובנת בכל היבט אפשרי  כלכלי, סטטיסטי  וטכנולוגי. מידע בתחום העסקי מאתר כתבות, פרשנויות וכתבות רקע למיניהן, שביכולתן לגבש תמונה עדכנית לגבי הידיעה שהתקבלה מאותו מקור .

היו מקרים בהם המתחרים העסקיים פעלו כנגד החוק ובצורה הפוגעת באופן זה או אחר בעסק, למשל האזנות סתר בלתי חוקיות שהושתלו בפקסימליה, בחדרי ישיבות, וטלפונים נייחים וניידים וכן במשרדים. משרד החקירות יבצע בדיקת המצאות האזנה שאינה חוקית ע»י שימוש במכשיר אלקטרוני מתקדם. המידע העסקי שמאתר המודיעין כוחו יפה לשרת אתכם להליכים משפטיים כנגד העסק המתחרה, היה והראיות אומתו ונמצאו רלוונטיות.