מסירה משפטית

משרדי החקירות  בישראל  מספקים שירותי איתור ומסירה משפטית. במקרים מסוימים עולה  הצורך לאתר מען רגיל, לפי פרמטרים, מען בעייתי, לקוחות, איתור ומסירה משפטיתחובות ועוד .

דיונים משפטיים רבים הנערכים בבתי המשפט מעלים על סדר היום נושאים אודות דואר שנשלח לתובע שהעתיק מקום מגוריו, אך הוא נתבקש להביא אסמכתא כי הנתבעים קיבלו את ההזמנה או כתב התביעה וכדומה.לפיכך משרדי החקירות מבצעים מספר סוגים שונים של איתורים.

בין סוגי האיתורים ניתן למצוא איתור מען לפי פרמטרים (שם, כתובת, שמות בני המשפחה, ת.ז.), איתור מען רגיל (מען של אדם ששינה את כתובתו ), איתור מספר טלפון נייד ונייח. במקרה של עובד עצמאי, נערכים איתורים בפירוט רב יותר. מלבד זאת, ישנה אופציה לבצע איתורי כתובת מגורים של אנשים מן המאה שעברה. בנוסף, ניתן לבצע איתורים מיוחדים בהם יאתרו למענכם צוואות, בתי נופש, כלי תחבורה יוקרתיים וכיו»ב. כל האיתורים נעשים בארץ, ובמידת הצורך גם בחו»ל.

לאחר שמאתרים את הנמענים  ממציאים להם מסמכים המלווים בתצהיר של המבצע, כולל פרטים לגבי היום, מי קיבל, באיזו שעה ומתי. אם המסירה בעייתית, מנפיקים דו»ח מלא. חשוב שהמבצע יהיה מיומן וכשיר, על מנת למנוע הפסד כספי שיגרם כתוצאה ממסירה משפטית שאינה מוכרת ע»י שופטים. רצוי להגיע עם כמה שיותר מידע, כל מידע הנמצא ברשותכם יוכל לסייע באיתור האדם המבוקש. רצוי לערוך בדיקה ולדרוש תעודה מן המשרד המבצע עבורכם את האיתור. על פי חוק, חוקרים פרטיים שאין בידיהם הרישיון אינם יכולים לעסוק באיתורים .

מסירה משפטיתעל פי רוב, האדם אותו מחפשים אינו יודע כי מנסים לאתר אותו,   איתור מדויק של אדם בעייתי ייקח הרבה יותר זמן.  איתור של אדם השוהה בחו»ל שונה מאיתור אדם בגבולות המדינה. משרדי החקירות ערוכים למקרים דחופים, בהם קיים צורך לאתר אדם תוך מספר שעות בלבד. תוכלו לבקש כתובת של אדם בפניה למשרד הפנים עם מספר תעודת זהות של האזרח בארץ ובתמורת תשלום אגרה. המשטרה לא מסייעת במקרים כאלה, ואינה חייבת.

משרדי החקירות מטפלים מדי יום ביומו באיתורים של אנשים שניסו עד כמה שיותר לטשטש את עקבותיהם. משרדי החקירות משקיעים משאבים ומאמצים רבים כדי להתחקות על עקבותיהם. המאתרים  פועלים בשיטות מגוונות לשם איתור הנמען: חקירות בקרב בני משפחה, שכנים, מעסיקים וחברים. שימוש נרחב באינטרנט ושימוש בטלפון. תוכלו לפנות למשרד החקירות ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית לשם הכוונה ותיאום דרכי פעולה. דיווח ראשוני קרוב לוודאי תקבלו כבר אחרי 24 שעות אודות התקדמות החקירה והפעילות בעניין.המאתרים מיומנים בביצוע האיתור, ועושים זאת בצורה נכונה. הם פשוט יודעים  ולדלות פרטים בצורה משכנעת.

במידה ומאתרים את הנמען והוא מסרב לקבל את המסירה או זורק אותה לפח מול עיני המוסר, הוא נחשב בכל מקרה כאדם שקיבל את המסירה. אם הוא לא בבית או שאינו פותח את הדלת, ניתן להדביק על דלתו את המסירה, וגם כך דינו יהיה כדין מקבל המסירה. במקרה והנמען מסרב לחתום על המסירה, אין באפשרותנו להכריח אותו, יחד עם זאת קיים תצהיר בדבר קבלת המסירה, ודינו יהיה כדין מקבל המסירה.
המסירה המשפטית תימסר לידי מי שמלאו לו 18 שנה או נראה כמי שמלאו לו 18 שנה, או קרוב משפחה.